EAM – fitness funkce

Fitness funkce obecně

Fitness funkce je přiřazení, které každému jednomu řešení gentického algoritmu (Chromosomu) přiřadí ohodnocení.Čím je jeho hodnota vyšší, tím je chromosom kvalitnější (Blížíme se k hledanému řešení).

Fitness funkce v případě EAM

Protože se snažíme najít souřadnice bodu, který je přesně uprostřed bunky na bitmapě, musíme nějakým způsobem spojit Chromosmy, které obsahují pouze zakodované XY hodnoty s prozkoumávanou bitmapou.Jediným pojítkem algoritmu s prostředím (bitmapou) je Fitness funkce.Potřebujemě nějakým způsobem zjistit,  jestli bod na pozici XY leží uprostřed buňky nebo vedle,  nejlépe s určitou tolerancí.

Prvním návrhem bylo zavést fitness funkci jako součet všech pixelů, které měli barvu přibližně stejnou jako hledaná buňka a to ve čtverci o délce strany shodné s hodnotou R chromosomu a XY souřadnicemi středu odpovídajícimi X a Y hodnotám chromosomu.

protože jsou ale buňky  občas uprostřed prosvětlené, zavedl jsem zatím fitness funkci  jako „rám“ okolo středu – počítá se tak pouze se čtvercem bez vnitřního čtverce  menším půměru – případné středové prosvětlení nám nezkreslí fitness ohodnocení

Na obrázku je takový rám znázorněný bílou barvou a je u něj uvedena jeho fitness hodnota.

Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: